Octave Jubilee

Wzmacniacz Octave Jubilee

Każdorazowo po powrocie z koncertu do domu i posłuchaniu muzyki na domowym systemie audio stajemy przed nagim faktem: każdy sprzęt ma ograniczenia. Jako meloman i fan muzyki, Andreas Hoffman nie chciał być ograniczany w żaden sposób. Za serią Jubilee stoi więc myśl o tym, aby spełnić marzenie życia i skonstruować wzmacniacz, który będzie w stanie przenieść wydarzenie muzyczne z sali koncertowej do domu, w absolutnie autentyczny sposób.

Aby ten cel osiągnąć, zdecydował się zaprojektować urządzenie, dzięki któremu będzie w stanie rozwiązać problemy i obejść ograniczenia – zarówno techniczne, jak i estetyczne. Chciał skonstruować ni mniej ni więcej, tylko najlepszy wzmacniacz na świecie. I właśnie tak, w roku 1993, powołał do życia projekt „Jubilee”.

Już na samym początku trzeba było sięgnąć do samego serca problemu: które ograniczenia natury technicznej powinny być rozwiązane najpierw i jakimi metodami, bez jednoczesnego generowania nowych problemów? Wymóg wysokich standardów technicznych i estetycznych tylko to wyzwanie powiększył. Następne pięć lat było batalią o projekt przedwzmacniacza, a kolejne pięć lat zajęło Andreasowi Hofmannowi opracowanie monofonicznych wzmacniaczy mocy.

Przedwzmacniacz Jubilee

 

Przedwzmacniacz Jubilee

 

„…Jubilee jest prawdziwym dziełem sztuki, pozwalającym na dotarcie do sedna muzyki, do jej tajemnicy, osiągając granicę tego, co jest we współczesnej technice audio możliwe.” – to słowa z recenzji zmieszczonej w niemieckim magazynie „Audio”, które recenzowało przedwzmacniacz w jego pierwszej wersji w czerwcu 1998 roku. Magazyn ogłosił Jubilee absolutną referencją.

 

przedwzmacniacz octave jubilee

Dane techniczne
Wykończenie

• aluminium (kolor czarny lub srebrny)

• front: 20-mm granit w kolorze czarnym lub szarym

Pasmo przenoszenia 3 Hz – 500 kHz (odchyłka 1.5 dB)
Zniekształcenia harmoniczne (THD) 0.001 % (3 V / 7.5 kΩ)
Stosunek sygnał / szum (S/N)

• 90 dB (poziom wysoki)

• 98 dB (poziom niski)

Maks. napięcie wyjściowe 8 V
Przesłuch między kanałami - 65 dB / 1 kHz
Przesłuch między wejściami - 86 dB / 10 kHz
Impedancja wejściowa 100 kΩ
Impedancja wyjściowa

• 30 Ω (RCA)

• 2 x 30 Ω (XLR)

Regulacja głośności 0.5 dB (–70 dB)
Wejścia 6 x RCA, 2 x XLR
Wyjścia 2 x RCA, 2 x XLR, 2 x RCA (Rec)
Dodatkowo opcjonalnie HT Bypass, transformator symetryzujący na wejściu
Waga

• przedwzmacniacz: 17.2 kg

• zasilacz: 11.5 kg

Wymiary

• przedwzmacniacz: 435 x 170 x 480 mm

• zasilacz: 220 x 170 x 480 mm

 

…wciąga w świat muzyki…
Znakomita dynamika, trójwymiarowa scena dźwiękowa i naturalna barwa – przedwzmacniacz Jubilee ustanawia nowe standardy w tych trzech dziedzinach.

…łączy to, co najlepsze z dwóch światów…
Sekcja wzmacniająca i symetryzująca oparte są na lampach. Bufor wyjściowy bez sprzężenia zwrotnego bazuje na sprawdzonych rozwiązaniach półprzewodnikowych. Współdziałanie tych dwóch technik jest praktyczną realizacją naszych marzeń.

…funkcjonalność ponad wszystko…
Obecność wejść i wyjść RCA oraz XLR ułatwia integrację Jubilee z dowolnym systemem audio / audio-video. Dzięki ekstremalnie niskiej impedancji stopień wyjściowy, dysponując wysoką wydajnością prądową, może sterować dowolnym wzmacniaczem mocy przy zastosowaniu kabli połączeniowych o dowolnej długości.

…zaufanie do podzespołów…
Dzięki poczwórnie ekranowanemu transformatorowi promieniowanie magnetyczne właściwie nie istnieje. Potężna bateria kondensatorów o pojemności 100 000 μF zapewnia bezstresową pracę urządzenia, niezależnie od zakłóceń w sieci. Stabilizatory napięcia zmniejszają szumy i stabilizują napięcie zasilające, co przekłada się na przedłużoną żywotność lamp.

Wzmacniacz mocy Jubilee MkII

 

Po ponad dwudziestu latach byliśmy gotowi na to, aby rozpocząć podbój granic możliwości sprzętu audio. Właśnie tak narodziły się monobloki Jubilee. Spełnienie marzeń o wzmacniaczu, który byłby godnym partnerem dla naszego przedwzmacniacza Jubilee, wymagało skonstruowania zupełnie nowego urządzenia i bezkompromisowego podejścia do jego budowy - zarówno pod względem wielkości, jak i sięgnięcia po bezkompromisowe podzespoły. 
Naszym celem było wyprodukowanie wzmacniacza lampowego o dużym zapasie mocy i wyjątkowym dźwięku. W rezultacie powstał unikalny produkt, nie tylko pod względem brzmienia, ale także wyglądu. Zespół Octave nie ma najmniejszych problemów ze stwierdzeniem, że dźwięk wzmacniaczy Jubilee jest bardzo, bardzo blisko tego, co można usłyszeć na żywo.​

 

  

 

Dane techniczne
Lampy 8 x 6550 C / 4 x ECC 82 (na kanał)
Wykończenie

• aluminium (kolor srebrny lub czarny)

• front: 20-mm czarny lub szary granit

Moc wyjściowa 250 W (4 Ω)
Pasmo przenoszenia 10 Hz - 80 kHz (± 0.5 dB)
Zniekształcenia harmoniczne (THD) < 0,1 % (10 W / 4 Ω)
Stosunek sygnał / szum (S/N): > 103 dB
Minimalna impedancja głośników 2 Ω
Wzmocnienie / czułość wejściowa + 30 dB / 1.5 V
Wejścia 1 x RCA + 1 x XLR
Dodatkowo ECO Mode, regulacja BIASu
Pobór mocy 320 W (czuwanie) / 600 W (praca)
Waga 65 kg
Wymiary (W x S x G): 707 x 280 x 484 mm

 

…gwarantują perfekcyjny dźwięk.
Monobloki Jubilee nie „kreują” muzyki, one ją przekazują. Wiernie do granic możliwości, zgodnie z zasadą: nie ma nic piękniejszego niż oryginał.

…rewolucjonizują technikę lampową.
Nowo opracowany stopień sterujący pozwolił na doprowadzenie do perfekcji układu push-pull, dając w rezultacie nieprawdopodobną stabilność pracy. Współpraca z zasilaczem o dużej liczbie kondensatorów, uzupełnionych dwoma transformatorami i pełnookresowymi mostkami prostowniczymi, daje monoblokom Jubilee niesamowite możliwości mocowe – wzmacniacz jest w stanie oddać w krótkim okresie czasu 300 W na kanał w paśmie od 20 Hz do 80 kHz. Ta niezrównana wydajność, a także znakomity dźwięk powodują, że to prawdopodobnie najlepszy jak dotąd wzmacniacz lampowy na świecie.

…przykład niezrównanej solidności.
System zarządzania zasilaniem, soft-start i układy poprawiające zasilanie dla lamp – wszystko to powoduje, że wzmacniacze Jubilee będą pracowały bez porównania dłużej niż inne konstrukcje tego typu.