Przedwzmacniacz HP 300 SE

HP 300 SE to przedwzmacniacz liniowy z opcją modułu gramofonowego MC, będący rozbudowaną wersją przedwzmacniacza HP 300 Mk II. Nowy model nie zastępuje podstawowego, a ma za zadanie poszerzyć ofertę OCTAVE. Wersja SE oferuje większą funkcjonalność (więcej połączeń) i lepszy dźwięk - to ostatnie dzięki poprawionemu zasilaniu i układom wyjściowym przedwzmacniacza. HP 300 SE ma dwa niezależne wejścia XLR, trzy wejścia RCA, wyjście do nagrywania, dwa wyjścia RCA i jedno XLR.

Układ Gain przełączany jest w trzech krokach, pozwalając zoptymalizować wzmocnienie urządzenia dla konkretnego systemu, w zależności od skuteczności głośników oraz czułości wejściowej wzmacniacza mocy. Nowo opracowany układ wzmacniacza liniowego ma ekstremalnie wysoki stosunek sygnału do szumu. Szum jest nie tylko częścią charakterystyki lamp – duża jego część pochodzi od układów zasilających. Zasilacz HP 300 SE to wydzielony na zewnątrz urządzenia transformator o zoptymalizowanej charakterystyce izolacji i ultra-precyzyjnych układach stabilizujących napięcie. Obydwa systemy – zasilający i wzmacniający – zostały zaprojektowane pod kątem pracy ze sobą, redukując dzięki temu poziom szumów na wyjściu przedwzmacniacza.

Wyjście symetryczne wykonano przy pomocy precyzyjnego transformatora symetryzującego. Transformator tego typu pozwala na podłączenie lub rozłączenie pętli masy. Funkcja ta pomaga w redukcji niskoczęstotliwościowego przydźwięku. Obydwa wyjścia oferują niską impedancję wyjściową. Zastosowanie kabli nawet o długościach 5-10 m nie wpływa negatywnie na dźwięk. Pomocną funkcją jest Home Theatre Bypass Function - pętla przeznaczona dla procesora AV - pozwalająca na wpięcie systemu z przedwzmacniaczem HP 300 SE do kina domowego. Możliwe jest także włączenie Bypass Input między wejściem RCA i XLR. Wyjście do nagrywania (Monitor Output) jest buforowane i może służyć do podłączenia zewnętrznego wzmacniacza słuchawkowego. Opcjonalnie dostępna jest karta przedwzmacniacza gramofonowego MC. 

 

przedwzmacniacz octave hp 300 se

 

Dane techniczne
Model HP300 SE, opcjonalny przedwzmacniacz gramofonowy MC
Lampy sekcja liniowa: ECC81 i ECC88; sekcja MC: ECC81
Wykończenie srebrne aluminium lub czarne aluminium anodowane
Wysterowanie (High) 25 dB = 18.5
Wysterowanie (Medium) 19 dB = 8.8
Wysterowanie (Low) 12 dB = 4
Pasmo przenoszenia 10 Hz - 200 kHz (-1.5 dB)
Zniekształcenia harmoniczne (THD) High: 0,03%
Stosunek sygnał / szum (S/N) (High) 92 dB
Stosunek sygnał / szum (S/N) (Low) 108 dB
Przesłuch międzykanałowy 100 dB / 1 kHz
Impedancja wejściowa 100 kΩ
Impedancja wyjściowa 50 Ω (RCA), 150 Ω (XLR)
Sekcja Phono MC
Precyzja krzywej RIAA 0.3 dB (15 Hz - 20 kHz)
Punkt odcięcia filtru dolnoprzepustowego 20 Hz / -3 dB
Impedancja wejściowa 40-1000 Ω
Czułość wejściowa 0.1 mV / 0.5 mV
Wysterowanie (Low) 58 dB
Wysterowanie (High) 67 dB
Stosunek sygnał / szum (S/N) (ważony) 75 dB
Ogólne
Pobór mocy 35 W
Waga 12 kg
Wymiary (S x W x G) 438 x 77 x 410 mm
Wymiary zasilacza (S x W x G) 110 x 80 x 250 mm