Testy

Dynamit i siła z lamp - Octave V110

Octave, to niemiecka marka producenta wzmacniaczy lampowych, której właścicielem jest Andreas Hofmann. Otrzymana do testu V110, to model mieszczący się w cenniku pomiędzy V70, a V80 w linii urządzeń zintegrowanych. Nietypowe nazewnictwo, może nieco mylić potencjalnych zainteresowanych. Hierarchia w ofercie, a co za tym idzie – cena, ma związek z wyrafinowaniem modelu. Symbole jakimi zostały nazwane poszczególne konstrukcje nawiązują z kolei do mocy jaką dysponują wzmacniacze. Nie jestem przekonany co do zastosowanego nazewnictwa, ale to już zmartwienie producenta.

Cały test pod linkiem: LINK


 

Octave V70 SE w magazynie „Hi-Fi i Muzyka”

Magazyn „Hi-Fi i Muzyka” opublikował długi, wnikliwy test wzmacniacza zintegrowanego Octave V70 SE. Czytamy w nim: „Tutaj po prostu wszystko się zgadza. Tak zwyczajnie i kunsztownie zarazem. Tak rasowy dźwięk nie mógł powstać przez przypadek. [...] Jestem pod dużym wrażeniem. Skoro za nieco ponad 20 kzł można kupić wzmacniacz tej klasy, to w branży hi-fi nadal zdarzają się okazje. Octave V 70 SE jest świetny i godny arystokratycznego towarzystwa.”

Cały test pod linkiem: LINK


 

Test wzmacniacza zintegrowanego Octave 70 SE w magazynie „6moons.com”

Test został oryginalnie opublikowany w niemieckim magazynie „fairaudio.de”, a następnie w magazynie „6moons.com”. W jego podsumowaniu czytamy: „Najmocniejszym wrażeniem, jakie Octave V70SE po sobie pozostawił jest przezroczystość. Urządzenie nigdy nie przykuwało uwagi do siebie, pozwalając muzyce mówić swoim własnym głosem. I to jest dokładnie to, czego oczekuję od wzmacniacza. Stosunek ceny do jakości jest tu wyjątkowo korzystny, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę znaną i wielokrotnie potwierdzoną reputację producenta związaną z długowiecznością i bezawaryjną pracą jego wzmacniaczy. Black Box jest wartościowym uzupełnieniem tego urządzenia i bez cienia wątpliwości wartym swojej ceny.”

Markus Sauer, October 2011

Cały test pod linkiem: LINK


 

​Monobloki Octave MRE 130 w magazynie “ToneAudio”

Amerykański, internetowy magazyn „ToneAudio” opublikował test monobloków MRE 130 firmy Octave. W podsumowaniu czytamy: „Chociaż nie potrafię sobie wyobrazić używania MRE 130 bez Super Black Box, te wzmacniacze to znakomite urządzenia nawet bez tego typu dodatków, a Octave daje melomanom możliwość grania na urządzeniach stanowiących sumę wiedzy tej firmy. Monobloki MRE 130 powinny usatysfakcjonować wszystkie systemy, może poza najbardziej prądożernymi... Jeśli 130 W na kanał to za mało, Octave oferuje wolnostojące monobloki Jubilee [...]. Jeśli zawsze chciałeś korzystać z zalet urządzeń lampowych bez ich wad, ten wzmacniacz jest dla ciebie.”

 

Jeff Dorgay, „Scaleable Tube Performance”, “ToneAudio”, Issue 39.

Cały test pod linkiem: LINK