Octave MRE 130

Monofoniczny wzmacniacz mocy MRE130 to konstrukcja push-pull w konfiguracji pentodowej, oddająca 140 W na kanał, przy zniekształceniach 2%. Monobloki MRE 130 zostały zaprojektowane w taki sposób, aby z łatwością oddać brzmienie nawet największej orkiestry symfonicznej. Wszystkie muzyczne informacje: od najniższego basu aż po sam skraj góry pasma, są przekazywane bez utraty dynamiki. Czyste emocje, oszałamiające detale i nasycone wokale – MRE oddaje to bez zadyszki. Na rynku można spotkać wzmacniacze, które "duszą się" ze względu na niską moc – przy nich MRE 130 to swobodny sprinter. Suma poszczególnych zalet tego urządzenia powoduje, że jest to idealny partner nawet dla wymagającego, bardzo drogiego przedwzmacniacza Jubilee.


Wzmacniacze Octave od zawsze ustanawiały nowe standardy w sprzęcie audio. Wprowadzając do sprzedaży wzmacniacz stereofoniczny RE 280, Andreas Hofmann pozostawił tradycyjne technologie wzmacniaczy lampowych daleko z tyłu. Z MRE 130 Hofmann poszedł o krok dalej. Choć ma ten sam układ zarządzania zasilaniem i optymalizowany układ wejściowy podobny jak jego stereofoniczni bracia, monobloki Octave korzystają z dobrodziejstw nowego, innowacyjnego układu wyjściowego. Swego rodzaju rewolucją w tej generacji wzmacniaczy jest to, że znajdziemy w niej już nieco zapomnianą, pentodową konfigurację lamp wyjściowych.

 

Wzmacniacz Octave MRE 130

Klasyczna konfiguracja tego typu była często spotykana we wzmacniaczach mocy sprzed kilkunastu i kilkudziesięciu lat. Oferowała takie zalety, jak: niezawodność i relatywnie wysoką moc. Z punktu widzenia człowieka XXI wieku, ich wadami były: zredukowana stabilność dynamiczna i wysoki poziom zniekształceń.

Jak się jednak okazuje, cechy te nie były efektem samej konfiguracji pentodowej, a raczej sposobowi jej implementacji w tamtych latach. Andreas Hofmann opracował jakiś czas temu zupełnie nowy układ, w którym wyeliminował wady klasycznego, pentodowego układu. Zastosowano w nim drugi, osobny układ zasilający wymagany przez dodatkowe zapotrzebowanie na prąd. Charakterystyki układu tego typu zastosowanego w MRE 130 są idealne zarówno z punktu widzenia jakości dźwięku, jak i pomiarów laboratoryjnych.

 

octave MRE 130

Dane techniczne
Lampy wyjściowe 4 x 6550 (opcjonalnie KT88)
Konfiguracja Push-pull
Wykończenie Aluminium w kolorze srebrnym lub czarnym
Dodatkowe moduły Zasilacze Black-Box lub Super Black-Box
Moc maksymalna 2 x 130 W (4 Ω)
Pasmo przenoszenia 10 Hz - 80 kHz (+/- 0.5 dB)
Zniekształcenia harmoniczne (THD) <0,1 % (10 W / 4 Ω)
Stosunek sygnał / szum (S/N) >100 dB
Minimalne obciążenie 2 Ω
Wzmocnienie / czułość wejściowa +30 dB / 0,8 V
Pobór mocy 160 W (bez sygnału muzycznego), 320 W (pełna moc)
Wymiary (S x W x G) 485 x 176 x 408 mm
Waga 22.7 kg