Octave RE 290

 

OCTAVE z dumą prezentuje najnowszą wersję fantastycznego, wielokrotnie nagradzanego modelu RE 280. Klasyczne wzmacniacze stereofoniczne oferowane były przez firmę od roku 1990. Co jakiś czas poprawiano je i aktualizowano. Systematyczne ulepszenia i zmiany doprowadziły do powstania zupełnie nowego urządzenia, modelu RE 290 – idealnej pary dla nowoczesnych kolumn high-end.

RE 290 bazuje na stabilnej i solidnej elektronice wzmacniacza RE 280 Mk II, korzysta jednak z zalet nowych lamp KT120. Lampy te pozwalają na oddanie ponad 100 W z dwóch lamp pracujących w trybie push-pull, przy czym ich możliwości prądowe są znacznie większe niż klasycznych lamp KT88. Lepsza stabilność przy pracy z trudnymi do wysterowania kolumnami o niskiej impedancji osiągnięta została przez poszerzenie pasma przenoszenia i specjalne, zaprojektowane w OCTAVE transformatory wyjściowe. Dzięki temu stała się możliwa realistyczna reprodukcja nawet najtrudniejszych pasaży orkiestrowych w dużych salach koncertowych.

 

Wzmacniacz Octave RE 290

Pasmo przenoszenia wzmacniacza zaczyna się przy 10 Hz, a kończy na 80 kHz. Poziom szumów (100 µV = -106 dB) jest tak niski, że nie będą słyszalne nawet z kolumnami o najwyższej skuteczności. Funkcje zasilacza są monitorowane przez specjalny układ zarządzania zasilaniem. W połączeniu z najlepszymi komponentami europejskich firm daje to optymalny dźwięk i znakomitą żywotność przez cały czas użytkowania wzmacniacza - zakłada się pracę przez ponad 15 lat. 

Szczególnym urokiem wzmacniaczy lampowych jest możliwość eksplorowania dźwiękowych właściwości lamp pochodzących od różnych producentów. Niezależnie, czy to są rzadkie lampy NOS, czy też najnowsze lampy w rodzaju KT120, posiadacze RE 290 mają możliwość wypróbowania lamp wyjściowych o kompatybilnych pinach.
Żeby umożliwić optymalną pracę różnych lamp o różnej mocy, zastosowano przełączany z tylnego panelu układ. BIAS lamp wyjściowych może być precyzyjnie ustawiony w trzech krokach. Wśród innych cech ułatwiających pracę z RE 290 trzeba wymienić: tryb ECO, opcjonalne zasilacze Black Box i Super BlackBox, a także przełączane wejścia RCA i XLR. 

 

Wzmacniacz lampowy octave re 290

Dane techniczne
Lampy wyjściowe KT120
Lampy sterujące 3 x ECC 82
Konfiguracja Push-pull
Wykończenie Aluminium w kolorze srebrnym lub czarnym
Dodatkowe moduły Zasilacze Black-Box lub Super Black-Box
Moc maksymalna
W trybie High Power 2 x 90 / 130 W (4 Ω)
W trybie Low Power 2 x 70 / 90 W (4 Ω)
Pasmo przenoszenia 5 Hz - 80 kHz (-3 dB)
Zniekształcenia harmoniczne (THD) <0,1 % (10 W / 4 Ω)
Stosunek sygnał / szum (S/N) >100 dB
Minimalne obciążenie 2 Ω
Wzmocnienie / czułość wejściowa +28 dB (0.8 V)
Ogólne
Pobór mocy 200 W (bez sygnału muzycznego), 400 W (pełna moc)
Wymiary (S x W x G) 485 x 176 x 408 mm
Waga 24.5 kg